AK Parti’li Kaya “Buca Cezaevi Kesinlikle AVM Olmayacak”

AK Parti’li Kaya “Buca Cezaevi Kesinlikle AVM Olmayacak”

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, yıkımına başlanan Buca Cezaevi hakkında açıklamalarda bulundu. Kaya, yaşanan tüm süreci Buca Cezaevi’nin içindeki yıkım alanında basın mensuplarına anlattı.

Buca’nın Trafiğini Rahatlatacağız

Adnan Kahveci Bulvarı’na bağlanması hususunda Buca Kaymakamımızla, Buca Belediye başkanımızla görüşeceğiz. Hızlı biçimde, buradaki yıkım biter bitmez Adnan Kahveci Bulvarı’nı hemen açacağız. Alanın büyük kısmını da yola terk edeceğiz. Menderes Bulvarı’ndaki trafiği rahatlatarak hem İzmir’in trafiğini hem de Buca’nın trafiğine büyük bir ulaşım rahatlığını sağlamış olacağız.

Buca Cezaevi Kesinlikle AVM Olmayacak

Alana AVM yapımına izin vermeyeceklerini söyleyen Kaya, “Bizim yani Buca’daki ve İzmir’deki hemşerilerimizin bizden istekleri doğrultusunda prensip olarak belli karara bağladığımız belli hususlar var. Birincisi; Buca Cezaevi’nin buradan nasıl kaldırdıysak CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin buraya yaptığı AVM planını da öyle kaldıracağız. Burası kesinlikle AVM olarak planlanmayacak. Büyükşehir Belediyesi’nin geçmişte yapmış olduğu AVM planını da bu yeni yapılacak planlamayla ortadan kaldıracağız.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL