Uncategorized

İsmail AYYILDIZ ‘dan “Örnek Bir Toplu İş Sözleşmesi”

İsmail AYYILDIZ ‘dan “Örnek Bir Toplu İş Sözleşmesi”

Ekonomik ve Sosyal Haklarıyla Üniversiteler arasında en iyi sözleşme imzalandı; İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile Öz Büroiş Sendikası arasında 01.11.2020 -31.12.2022 tarihlerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile Öz Büroiş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı. İşçi kadrosunda ki çalışanları ilgilendiren Toplu iş sözleşmesine göre yıl içinde alınacak sosyal hak ve ikramiyelerle birlikte en düşük maaş 5.200 TL oldu. Bu rakam Türkiye’deki tüm Üniversiteler içinde işçilere verilen en yüksek taban ücret oldu.

İzmir 1 Nolu Şube Başkanı İsmail AYYILDIZ “Örnek Bir Toplu İş Sözleşmesi” Başkan AYYILDIZ, eşit işe eşit ücret parolasıyla memeur ve işçi maaşları arasındaki uçurumun tamamen ortadan kaldırılması için başlattığımız bu süreç tüm tarafları memnun edecek bir şekilde tamamlandı dedi.

Yapılan toplu iş sözleşmesini değerlendiren Başkan AYYILDIZ, Tüm Türkiye de ekonomik ve sosyal hakları ile Üniversiteler arasında İmzalanan en iyi sözleşme olduğunu söyleyerek diğer Üniversitelerede örnek olması dileklerini iletti. Bu başarı da Sendikamızın olduğu kadar Kurum yöneticilerinin de payının çok büyük oldugunu belirten Başkan AYYILDIZ, tüm Emekçiler adına Üniversite yönetimine teşekürlerimi sunuyorum’’ diye konuştu.

Karşılıklı Plaket takdimleri yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Saffet KÖSE ve Genel Başkan GÜLBABA günün anısına karşılıklı plaket takdimlerinde bulundular. Çalışanlar, güzel bir toplu iş sözleşmesine kavuşmanın mutluluğuğla Rektör Prof. Dr. Saffet KÖSE, Genel Başkan Baki GÜLBABA ve İzmir 1 Nolu Şube Başkanı İsmail AYYILDIZ’a plaket vererek teşekkürlerini sundular

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL