Ak Parti Buca’dan, Çoşkulu Toplantı

Ak Parti Buca’dan, Çoşkulu Toplantı

AK Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, 381 günlük görev süresi içinde bürokrasinin kolaylaştırılmasından yerel siyasete, yeni üye kazanımından parti içi barışa kadar pek çok konuda gece gündüz çalıştıklarını ve birlik beraberlik iklimini sağladıklarını söyledi.

AK Parti Buca İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısı” Partililerin ve vatandaşların yoğun katılımıyla adeta kongre havasında gerçekleştirildi.

Türk halk müziğinin unutulmaz ismi Neşet Ertaş’ı ölüm yıldönümünde anarak konuşmasına başlayan İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, görevde oldukları 381 günde olumsuz olarak görünen ne varsa amasız bir biçimde gündemlerinden çıkardıklarını ve bu anlayışla hizmet ettiklerini söyledi.

HES kodu, aşı kartı ve vücut sıcaklığı kontrolü sonrasında salona girenlerin yanı sıra bir o kadar partili de salon dışında kaldı. Toplantıya, AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Buca eski belediye başkanı Cemil Şeboy, Buca Belediye Meclis üyeleri, Yöneticiler, Partililer ve vatandaşlar katıldı.

Blok beklenmedik ya da geçersiz içerik içeriyor.

“Allah da biliyor, kul da biliyor”

Zaman kaybetmeden çalışmalara başladıklarını ve ilk iş olarak tüm teşkilatla kaynaşıp Buca’da uzun zamandır sağlanamayan birlik ve beraberlik iklimini hakim kıldıklarını ifade eden Kalfaoğlu “Eski yeni tüm partililerimizle bir araya geldik. Partimize 381 günde tam 10 bin yeni üye kazandırdık. Bu konuda İzmir’de birinci ilçeyiz. 10 bin üye ne demek? Günde yaklaşık 30 üye demek. Bu teşkilatla sokakları karış karış gezmek demek. Günde 100’den fazla insana dokunduk, karşıt görüşlü insanımıza partimizi, davamızı anlattık. Gece gündüz çalıştık. Allah da biliyor, kul da biliyor. Her gün ilçemdeydim. Bir gün değil her günü halk günü yaptık” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı akparticosku-1024x517.jpg

“Bucalı’nın malına sahip çıktık”

Buca’da en güçlü şekilde muhalefet yapan tek parti olduklarının altını çizen Kalfaoğlu, “Yetersiz bir belediye başkanı, yetersiz bir parti şu anda Bucamızı yönetmeye çalışıyor. Ancak biz onlara nefes aldırmıyoruz. Öyle bir muhalefet yapıyoruz ki adam adım atamıyor. Belediyenin yılda 3 milyon lira gelir getiren benzin istasyonları vardı. Kalktı ‘Ben buraları satıyorum’ dedi ama sattırmadık. İstasyonları alacakları 39 milyon liraya peşkeş çektirmedik” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı cemalbekle-1024x644.jpg

Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Hakan-Kalfaoglu2-1024x517.jpg

“CHP konser yaptı, çaldı oynadı”

Kendi bölgelerinde hizmetin 2009 yılına kadar yapıldığını ve halâ eski belediye başkanı Cemil Şeboy başkanlığındaki AK Parti projelerinin kullanıldığına dikkat çeken Kalfaoğlu, “Buca’da her zaman hizmetin, projenin adı AK Parti oldu. Cemil Başkan 2009’da giderken belediye kasasında 10 milyon lira para bıraktı. Yıl 2021 ve Buca Belediyesi’nin borcu 500 milyon lira. Ne yaptılar hiçbir şey üretmediler. Har vurup, harman savurdular. Konserler yaptılar, çaldılar oynadılar. Başka hiçbir icraat yapmadılar.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı zmir-acil-durum-hastanesi-1-1.jpg

“2,5 milyar liralık yatırım Yaptık Buca’ya”

Bugün Buca’da rekor düzeyde kamu yatırımları yapıldığını anlatan Kalfaoğlu, “Şu anda 2,5 milyar liralık yatırım gerçekleştiriliyor. 62 yıldır cezaevi kaldırılamıyordu. Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ, İzmir Milletvekilimiz Atilla Kaya, Cemal Bekle ve İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli büyüklerimizin katkılarıyla 62 yıllık cezaevine son verdik. Şu anda tahliyesi yapılıyor. Göreve geldiğimizde bürokraside büyük problemler vardı. Hepsini çözdük şu anda sıfır sorun olarak devam etmekteyiz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL