Yılın En Başarılı Göz Doktoru Prof. Dr. Sait Eğrilmez

Yılın En Başarılı Göz Doktoru Prof. Dr. Sait Eğrilmez

Prof. Dr. Sait Eğrilmez:
“8 yaşımda Aşık Veysel’in görmediğini öğrendiğimde
göz hekimi olmaya karar verdim”

Gündem Ege ve Gündem Buca’nın organizasyonuyla muhteşem bir törenle “2023 Altın Üzüm Ödülleri” sahiplerini bulurken Yılın En Başarılı Göz Doktoru ödülüne layık görülen Prof. Dr. Sait Eğrilmez’in yaptığı konuşma herkesi duygulandırdı.

İzmir’e değer kazandıran kişi ve kuruluşların ödüllendirildiği, şehrin seçkin organizasyonlarından olan 2023 Altın Üzüm Ödülleri’nin sunuculuğunu televizyon starları Özlem Yıldız ile Murat Kaplan üstlenirken, hekimlik mesleğinin yanı sıra müzisyen kimliği sayesinde yüzlerce halk konseri veren ve bu konserlerde onlarca kişiyi organ bağışına ikna eden göz hekimi Prof. Dr. Sait Eğrilmez de ödüllendirildi.

Bu yılın, Aşık Veysel Yılı olduğunu ve Aşık Veysel’in göremediğini öğrendiğinde 8 yaşında göz doktoru olmaya karar vermiş birisi olduğunu ifade eden Sait Eğrilmez “İşte o Aşık Veysel dünyaya 100 yıl geç gelmiş olsaydı bugün rahatlıkla kornea nakli ameliyatı olarak gören biri olacaktı. Ben aynı zamanda müzisyen bir hekimim. Bundan dolayı ben göz uzmanı olduktan sonra 126 halk konseri verdim. O konserlerde salonun her zaman yüzde 25’i organlarını bağışladı. Ben şunu söylüyorum ülkemizde sadece insanların yüzde 1’i organ bağışı konusunda istekli davransa Türkiye’de 6 ay değil 6 saniye için organ beklemiyor olacak. Ben buna inanıyorum ve size güveniyorum. Hepimiz birlikte bunu çözeceğimize dair inancımla bu ödülü kabul ediyorum. Çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL