Genel Güncel İzmir SonDakika Yaşam Yurttan

Sedat Uçan ve Seyyid Ebu Yusuf Hazinevi Buca’da Buluştu.

Sedat Uçan ve Seyyid Ebu Yusuf Hazinevi Buca’da Buluştu.

Seyyid Ebu Yusuf Hazinevi ve Sedat Uçan Buca’da Buluştu.

Yazar Seyyid Ebu Yusuf Hazinevi’nin davetlisi olarak Buca’ya gelen ünlü tasavvuf müziği ve ilahi sanatçısı Sedat Uçan, Evlad-ı Resul İlim ve İrfan Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Söylediği ilahilerle katılımcılara unutulmaz dakikalar yaşatan Sedat Uçan, Buca’da bulunmaktan çok mutluluk duyduğunu ve kısa zamanda tekrar Buca’ya gelerek cemiyetin üyeleriyle bir arada olmak istediğini söyledi.

Sedat Uçan’ın hayranı olduğunu ve seslendirdiği ilahilerle derin duygulara girdiğini ifade eden Yazar Seyyid Ebu Yusuf Hazinevi ise “Dinleyen insanlar çok etkileniyor. Adeta ağlamaklı oluyor. Rabbim size çok güzel bir ses vermiş. Bu zamanda bizi duygudan duyguya götüren insanların olması bize için büyük bir nimet. Allah sizden razı olsun” dedi.

Önemli olan gönüllere köprü olmak

Seslendirdiği ilahilerde önemli olanın insanların gönüllerine köprü olabilemek olduğunu belirten edat Uçan, “Gönülden gönüle bu sözler insanların kalbine işliyorsa Efendimiz Hazreti Muhammed’in ismi şerifinin hürmetinedir. Çünkü O’nun adının geçtiği her yer gül kokar” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL