MHP Buca’da Zafer Sergisi “Kocatepe’den İzmir’e Zafer Yolu”

MHP Buca’da Zafer Sergisi “Kocatepe’den İzmir’e Zafer Yolu”

Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yılı kutlamalarına MHP Buca ilçe teşkilatı da “Kocatepe’den İzmir’e Zafer Yolu Fotoğraf Sergisi” ile katıldı. Sergi İzmir genelinden ve ilçeden büyük ilgi görürken ilklere de sahne oldu. Serginin açılışını yapan İl Başkanı Veysel Şahin, “Ülkücülerin farkı bu Zaferi Şuurla, bilgiyle ve Atatürk’ü anlayarak kutlamalarıdır. Kurtarılması bir millet için Ülkü olan şehre, yani İzmir’e de bu yakışır” dedi.

Otuz Ağustos Zafer Bayramı bütün yurtta sevinçle kutlandı. Kutlamalar İzmir’de de büyük coşkuyla gerçekleştirildi. MHP Buca İlçe Teşkilatı da kutlamalar çerçevesinde anlamlı bir faaliyete imza attı. Tarihi Şirinyer Tren İstasyonu Sergi Alanında gerçekleştirilen “Kocatepe’den İzmir’e Zafer Yolu Fotoğraf Sergisi” Bucalı’ların ve tüm İzmirlilerin beğenisini kazandı. Büyük bir dikkatle üç ay önce hazırlanmaya başlayan sergi dün ziyaretçilerle buluştu. Sergiye İl Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte katılan il başkanı Veysel Şahin, “Ülkücüler zaferleri sadece şölen olarak kutlamaz. Şuurla, anlayarak ve özümseyerek kutlar. Buca ilçe teşkilatımızın bu faaliyeti gerçekten 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarımıza mana katmış ve bizleri duygulandırmıştır. Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadelesi işte böyle şuurla ve bilgiyle kavranmalıdır. Kurtarılması Bir Millet İçin Ülkü Olan Şehir; İzmir”den de zaten bu beklenirdi. Emeği geçen arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

Sergi hakkında konuşan MHP Buca İlçe Başkanı Bahadır Altınkeser, “Türk Milletinin en büyük zaferini o günlere ait fotoğraflarla zihinlerde görsel olarak yaşatmak istedik. Bu bizim için milli bir vazife olduğu kadar aynı zamanda da üzerimizdeki bir haktı. Hem de hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz İstiklal, Vatan ve Şeref hakkı… Bunun için dava arkadaşlarımızla birlikte üç aydırçalışıyoruz. Onlarca film ve yüzlerce fotoğraf taradık.TRT arşivleri, Genel Kurmay Arşivleri,hatta özel koleksiyonlara bile başvurduk. Çok güzel sonuçlar ve görsel malzemeler elde ettik. Sergilediğimiz fotoğrafların hepsi de o günlere ait görsellerden oluştu.  Sonunda halkımızın zihnine hitap edecek çok güzel bir belgesel hazırladığımızı düşünüyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL