Genel Güncel Siyaset Yurttan

İçişleri Bakanı Soylu’nun annesi vefat etti

İçişleri Bakanı Soylu’nun annesi vefat etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesinin vefat ettiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca, açıklamasında, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendi’nin muhterem anneleri Hakkın rahmetine kavuştu. Merhumeye Allah’tan rahmet, Süleyman Bey kardeşimize ve ailesine sabırlar diliyorum” dedi.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BAŞSAĞLIĞI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu kardeşimin kıymetli validesi Servet Soylu hanımefendiye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Süleyman Bey’e, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.


MECLİS BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP:
İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun bir süredir tedavi gören muhterem valideleri Servet Soylu teyzemiz vefat etmiştir. Merhumeye Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Mekanı cennet olsun.

BAHÇELİ’DEN TAZİYE TELEFONU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, annesi vefat eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu telefonla arayarak taziye dileklerini iletti. Bakan Soylu’nun annesinin vefatının öğrenilmesi sonrası Bahçeli, Twitter hesabından bir taziye mesajı yayınlamıştı.

Alınan bilgiye göre Bahçeli, akşam saatlerinde de Bakan Soylu’yu telefonla arayarak taziye dileklerini bildirdi.


EYÜPSULTAN MEZARLIĞI’NA DEFNEDİLECEK

AA’nın haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun vefat eden annesi Servet Soylu’nun cenazesinin, yarın Gaziosmanpaşa Merkez Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Eyüpsultan Mezarlığı’nda defnedileceği öğrenildi.

KALP YETMEZLİĞİ VARDI

Bir süredir İstanbul’daki özel bir hastanede tedavi gören Servet Soylu, kalp yetmezliği nedeniyle 75 yaşında vefat etti.

BAKAN SOYLU, BABASI İLE BİRLİKTE HASTANEYE GELDİ

İHA’nın haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesinin vefat ettiği hastaneye geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 75 yaşındaki annesi Servet Soylu, bir süredir tedavi gördüğü özel bir hastanede, kalp sağlığı sorunları nedeniyle hayatını kaybetti. Cenaze haberini alan Bakan Soylu, hastaneye geldi. Hastane girişinde bekleyen ilgililer, Bakan Soylu’ya taziye dileklerini iletti. Hastane önündekilerle bir süre konuşan Soylu, daha sonra hastaneye giriş yaptı.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY: İçişleri Bakanımız Sayın @suleymansoylu Beyefendinin Hakk’a yürüyen kıymetli validesi Servet Soylu Hanımefendiye Allah’tan rahmet, Süleyman Bey kardeşimize ve kederli ailesine sabr-ı cemil diliyorum.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ İBRAHİM KALIN: Sayın İçişleri Bakanımızın dâr-ı bekâya irtihal eden eden kıymetli valideleri Servet Soylu teyzemize Allah’tan rahmet diliyorum. Sayın bakanımız ve ailesine Allah’tan sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Rabbim mekanını cennet eylesin.

İLETİŞİM BAŞKANI FAHRETTİN ALTUN: İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun annesi Servet Soylu’nun vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Servet teyzemize Allah’tan rahmet, başta sayın bakanımız olmak üzere ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL: İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun muhterem annesi Servet Hanımefendinin vefat haberini üzülerek aldım. Annemize Cenab-ı Allah’tan rahmet; Bakanımıza, ailesine ve yakınlarına sabırlar niyaz ediyorum. Başımız sağ olsun.

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: İçişleri Bakanımız, dava ve yol arkadaşım @suleymansoylu’nun ve ailesinin acısını paylaşıyor, merhume Servet Soylu’ya Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun.

HAZİNE VE MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN: İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun kıymetli annesi Servet Soylu hanımefendinin vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet, Sayın Bakanımıza ve ailesine sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun.

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK: İçişleri Bakanımız Sn. @suleymansoylu’nun kıymetli annesi Servet Hanımın vefatını üzülerek öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun inşallah.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM: İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun Rahmeti Rahman’a kavuşan muhterem annelerine Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum, mekânı cennet olsun. Bakanımıza ve değerli ailesine Rabbim sabır versin.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DÖNMEZ: İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun muhterem annesinin vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet, başta Sayın Bakanımız olmak üzere ailesi ve sevenlerine sabır dilerim.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI MEHMET KASAPOĞLU: İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun muhterem annesi Servet Soylu Hanımefendi’ye Allah’tan rahmet, Sayın Bakanımıza ve ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY: İçişleri Bakanımız Sayın @suleymansoylu’nun kıymetli annesi Servet Soylu’nun vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet, Sayın Bakanımız ile kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ: İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’nun muhterem validelerine Mevlamdan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Sayın Bakanımız ve ailesine sabırlar diliyorum.

TİCARET BAKANI RUHSAR PEKCAN: İçişleri Bakanımız Sayın @suleymansoylu’nun değerli annesi Servet Soylu Hanımefendiye Allah’tan rahmet, Sayın Bakanımız ve ailesine sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK: İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun kıymetli annesi Servet Soylu hanımefendinin vefatından büyük üzüntü duyduk. Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun. Başta Bakanımıza ve tüm ailesine başsağlığı diliyoruz.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MAHİR ÜNAL: İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’nun muhterem annesi Servet Soylu hanımefendi rahmet-i rahmana kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet, Sn. Süleyman Soylu’ya ve ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet, makamı âli olsun.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI NURETTİN CANİKLİ: İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun kıymetli annesi Servet Soylu hanımefendiye Cenab-ı Haktan rahmet, Sayın Bakanımız ve kederli ailesine sabr-ı cemil diliyorum.

AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ: Değerli kardeşim, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun kıymetli annesi Servet Soylu Hanımefendiye Allah’tan rahmet, ailesine yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerim. Mekânı cennet olsun.

AK PARTİ MKYK ÜYESİ MUSTAFA ATAŞ: İçişleri Bakanımız Sn.@suleymansoylu’nun ahirete irtihal eden muhterem annesine Allah’tan rahmet; Sayın Bakanımıza ve değerli ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanı cennet makamı âli olsun.

AK PARTİ MKYK ÜYESİ BÜLENT TÜFENKCİ: İçişleri Bakanımız Sayın @suleymansoylu ’nun ebedi aleme irtihal eden muhterem annesi Servet Soylu Hanımefendi’ye Yüce Mevla’mdan rahmet, başta Sn. Bakanımız olmak üzere tüm ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekânı Cennet olsun.

İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA: İçişleri Bakanımız Sayın @suleymansoylu ‘nun muhterem anneleri Servet teyzemizin, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet, Sayın Bakanımız ve kederli ailesine sabırlar diliyorum.

İZMİR VALİSİ YAVUZ SELİM KÖŞGER: İçişleri Bakanımız Sn. @suleymansoylu’nun ebedi aleme irtihal eden muhterem annesi Servet Soylu Hanımefendi’ye Cenab-ı Erhamür-Rahiminden rahmet niyaz ediyor, başta Sayın Bakanımız olmak üzere tüm ailesine sabır ve metanet diliyorum. Mekanı cennet olsun.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ: İçişleri Bakanımız Sayın@suleymansoylu’nun muhterem annesi Servet Soylu’nun vefat ettiğini üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ: İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun muhterem Annesi Servet Soylu Hanımefendi’nin vefatından duyduğum üzüntüyü ifade ediyor, merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN TAZİYE TELEFONU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tedavi gördüğü hastanede annesi Servet Soylu’yu kaybeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu telefonla arayarak başsağlığında bulundu. CHP’den yapılan açıklamaya göre; Kılıçdaroğlu, annesi Servet Soylu´yu kaybeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´yu telefonla aradı. Servet Soylu´ya Allah’tan rahmet dileyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve ailesine de başsağlığı dileklerini iletti.

SAADET PARTİSİ LİDERİ TEMEL KARAMOLLAOĞLU: İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu’nun annesi Servet Soylu Hanımefendi’ye Allah’tan rahmet, Sn. Soylu ve ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

İYİ PARTİ LİDERİ MERAL AKŞENER: İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun annesi Servet Soylu Hanım’a Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.

pull-left

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ENGİN ÖZKOÇ: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun (@suleymansoylu) annesi Servet Soylu’nun vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun…

BAKAN SOYLU’YA TAZİYE ZİYARETLERİ

İHA’nın haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesinin vefatı haberini alan çok sayıda isim hastaneye giderek, Soylu ve ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Cenaze haberini alan Bakan Soylu, dakikalar önce hastaneye geldi. Acı haberi alan birçok isim de hastaneye giderek Soylu ile ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Bakan Soylu, babası Hasan Soylu ve eşi Hamidiye Soylu ile taziyeleri kabul etti. Acı haberi aldıktan sonra hastaneye giden isimler arasında, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile eşi, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, kaymakamlar ve AK Parti ilçe başkanları yer aldı.

DİYARBAKIR ANNELERİNDEN TAZİYE TELEFONU

Diyarbakır anneleri, annesi Servet Soylu’yu kaybeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu telefonla arayarak taziye dileklerini iletti.

Dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önünde evlat nöbetini sürdüren Diyarbakır anneleri, Bakan Soylu ile telefonda görüştü.

Soylu’ya taziye dileklerini ileten Diyarbakır anneleri ve babaları, Servet Soylu’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diledi.

Hakkari’den 9 yıl önce 14 yaşındayken dağa kaçırılan oğlu Emircan için eylemde yer alan Nihal Çiftçi, “Bugün bizim için çok acı bir gün. Hepimiz annemizi kaybettik. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başı sağ olsun. Her ana böyle yiğit doğurmuyor.” dedi.

Babalardan Celil Bektaş da Soylu’ya taziye dileklerini ileterek, “O da bizim annemizdi. Hepimizin başı sağ olsun.” diye konuştu.

Habertürk olarak Sayın Süleyman Soylu ve ailesine başsağlığı diliyor, acılarını paylaşıyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL