Genel Güncel Muğla Yaşam Yurttan

Görenler polisi aradı, gözaltına alındı

Görenler polisi aradı, gözaltına alındı

Bitez Mahallesi’nde bir iş makinesiyle sahilde tehlikeli hareketler yapılıp yola ve kaldırıma zarar verildiği ihbarı üzerine, belediye ve polis ekipleri harekete geçti.

İş makinesini kullanan Yakup Ö, polis merkezine götürüldü. Şüpheli, buradaki işlemlerinin ardından salıverildi.

Yakup Ö. yaptığı açıklamada, uzun yıllardır kepçe operatörlüğü yaptığını, sahildeki taşları temizlediğini belirtti.

Bodrum Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise iş makinesinde Bodrum Belediyesi logosunu kullanarak kamuya ait yollara zarar verdiği tespit edilen kişinin, kullandığı iş makinesinin evrak eksikliği nedeniyle bağlandığı bildirildi.

Ayrıca belediyenin ilgili müdürlüklerinin Yakup Ö. hakkında, kamu malına zarar verdiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu kaydedildi.

Öte yandan iş makinesinin sahilde dolaşması ve kaldırıma zarar verdiği anlar kameralara yansıdı.

Görenler ihbar etti Bodrumda sahilde tehlikeli anlar

 ’KEPÇEYİ TIR’A YÜKLEYEBİLMEK İÇİN KALDIRIMDAN GEÇMEK ZORUNDA KALDIM’

Yakup Ö., tepkiler üzerine sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Gideceği güzergah üzerine araçların park etmesi nedeniyle mecbur kaldığını öne süren Ö., “Gün içinde işim bitti. TIR çağırdım ama geç geldi. TIR’ın yanına giderken geçmem gereken yolun içine tam 5 araç park etmişti. İlahi bir gücüm olmadığı için paletin sadece birini kaldırım üzerinden geçirmek zorunda kaldım. Mecbur olduğum için sadece 13 kadar bordür taşı kırılmış. İnan ki hiç farkında olmadım. Ertesi gün zabıta ekipleri yanıma geldi. O zaman durumdan haberim oldu. Tamir edeceğimi söyledim. Ancak, ’Biz kendi ekiplerimize tamir ettireceğiz’ deyip, cezai işlem yaptılar. Nasıl olduğunu anlamadım. Ertesi gün sosyal medya ayağa kalkmış. Yine de adımı, soyadımı ifşa etmelerini gerektirmezdi. Keşke olmasaydı” dedi.

Bodrum Belediyesi’nin kendisi hakkındaki paylaşımlarının gerçeği yansıtmadığını da paylaşımında ileri süren Ö., ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Bodrum Belediyesi’nin logosunu değil Bodrum’un simgesi olan logoyu kepçenin üzerine yapıştırdım. Çünkü ara sıra onların da işini yapıyorum. Büyükşehir Belediyesi’nin de işlerini yapıyorum. Kimsenin bunu kaldırmaya hakkı yok. Nitekim, bugün kaldırdım. Bodrum Belediyesi’ne zarar vermek için uğraşmadım. Neden böyle bir canilik yapayım ki bana ne faydası olacak. Dediğim gibi sadece mecbur olduğum için ve kepçeyi TIR’a yüklemek için oradan geçtim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL