Genel Güncel Video Galeri Yurttan

Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa maçı öncesi kriz! Maça çıkmama kararı…

Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa maçı öncesi kriz! Maça çıkmama kararı…

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bu akşam oynanacak olan Turkcell Süper Kupa maçı öncesi kriz yaşanıyor.  Riyad’da oynanacak olan Süper Kupa’da Galatasaray ile Fenerbahçe’ye Atatürk pankartı, tişörtü ve İstiklal Marşı’na izin verilmeyeceği öne sürüldü. 

Yasağı koyanın Suudi hükümeti olduğu iddia edildi. İki kulüp yasağın kaldırılmasını talep ediyor. İstiklal marşı okunmazsa Fenerbahçe ve Galatasaray sahaya çıkmama kararı aldı. 

Kısa süre içerisinde Galatasaray ve Fenerbahçe yetkililerinin katılacağı bir acil durum toplantısı planlandı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da “Atamız’ın ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ sözünü hatırlatmak istiyorum. Biz bu pankartla çıkacaktık, ‘Peace at home, peace in the world’. Anladığım kadarıyla otoriteler bunu kabul etmemişler. Tam netleşmedi konu.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Genel Sekreteri Eray Yazgan da Milliyet’e yaptığı açıklamada, “İstiklal Marşımızın okunmasına izin verilmezse sahaya çıkmıyoruz” dedi.

Yeni gelişmeye göre, organizasyondan önce ülke federasyonları ve yetkili makamlar arasında yapılan protokol gereği maç seremonisinde İstiklal Marşı okunabilecek ve stada Türk bayrakları asılacak. Ancak söz konusu protokolde bulunmayan hem Galatasaray’ın hem de Fenerbahçe’nin sahaya çıkmak istedikleri Atatürk posteri ve diğer posterlerle ilgili ise Suudi yetkililerle görüşmelerin sürdüğü öğrenildi.

TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, “İstiklal Marşı ile ilgili taahhütname var. Suudiler bu taahhütnameye uymak zorunda. Şu anda konuyla ilgili toplantılar devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL