Buca eski Belediye başkanı Cemil Şeboy ‘dan itiraf “Müteahhitleri zengin yapmak bizim görevimiz”

Buca eski Belediye başkanı Cemil Şeboy ‘dan itiraf “Müteahhitleri zengin yapmak bizim görevimiz”

Buca Belediyesi eski Başkanı Cemil Şeboy, katıldığı programda belediye başkanlığı döneminden örnekler verdiği konuşmasında şok itirafta bulundu.

İzmir’de bağlarıyla, bahçeleriyle ve lavanten evleri ile ünlü Buca’nın nasıl bir beton kente dönüştürdüğünü konuşmasında adeta itirafını yapan Cemil Şeboy, belediye başkanı olarak müteahhitlerle çalışamadıklarını ancak onlara Buca’da arsalar üreterek önlerini açtıklarını ve böylece müteahhitlerin para kazanıp zengin yaptıklarını söyledi

Şeboy ” Mütahitlerin önünü açmak onları zengin yapmak bizim görevimiz. Belediye başkanının görevi bu”

Konuşmasında açıkça 1994 yıllında Buca’nın en güzel zamanları belediye başkanı olduğunda bağ bahçelerin yok edilerek betonlaşmasına yol verdiklerini gülerek ima eden Cemil Şeboy şunları söyledi: “Bizde müteahhitlere çalışmak yok. Müteahhitlerin önünü açmak var. 1994’te geldim, Buca’nın bütün imar planlarını yaptık. Binlerce arsa üretildi. Onlar (Müteahhitler) para kazandı, zengin oldu. Bu bizim görevimiz. Belediye başkanının görevi bu.” diye konuştu.

Şeboy’un bu konuşmalarını duyan vatandaşlar ise “Buca’nın neden yaşanmaz hale geldiğini Cemil Şeboy itiraf etti, geçmişte neler yaptıklarını Allah kendisine bir bir söylettiriyor. Nedir bu müteahhit sevdası, nedir bu para sevdası. Kimler nasıl zengin yaptığını itiraf etmiş” yorumlarını yaptılar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL