TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 438.252
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 93.586
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 210
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 85.503

Buca belediyesindeki yolsuzluk operasyonuyla ilgili önemli açıklama

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü Malis Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde Buca Belediyesine yolsuzluk operasyonu yaptı. Operasyon kapsamında içlerinde belediyenin çeşitli birimlerinde görev yapan personelin de bulunduğu..

Buca belediyesindeki yolsuzluk operasyonuyla ilgili önemli açıklama

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü Malis Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde Buca Belediyesine yolsuzluk operasyonu yaptı. Operasyon kapsamında içlerinde belediyenin çeşitli birimlerinde görev yapan personelin de bulunduğu 15 şüpheliden 12’si gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilenlerden 4’ü tutuklanırken yaşananlara AK Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu’ndan tepki geldi. AK Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, Buca Belediyesi’nde patlak veren yolsuzluk operasyonunu yakından takip ettiklerini belirterek, “İşin ucu kime dokunursa dokunsun takipçisi olacağız. Biz Bucalının hakkını her zaman koruyacağız’’ dedi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, 28 Ekim 2021’de gerçekleştirilen operasyonda, Buca Belediyesi ihalelerinde yolsuzluk olaylarına karıştıkları iddia edilen 15 şüpheliden 12’si gözaltına alınmış, 4 kişi tutuklanmış ve yakalama kararı olan 3 kişi de firar etmişti.

LİYAKATSİZ YÖNETİM

Son yaşanan olayın Bucalıların yıllardan beri şikayetçi olduğu CHP’li Buca Belediyesi’nin liyakatsiz yönetim anlayışının adeta bir tezahürü olduğunun altını çizen Hakan Kalfaoğlu, “‘Bucalının hakkını her zaman savunacağız dedik ve söz verdik. Hukuki sürecin yakından takipçisi olacağız. İşin ucu kime dokunursa dokunsun takipçisi olacağız. Biz Bucalının hakkını her zaman koruyacağız” Buradan Buca Belediye Başkanı Sayın Erhan Kılıç’a çağrıda bulunuyoruz. Olayın yakından takipçisi olmasını ve Buca halkına konu hakkında açıklama yapmasını istiyoruz.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL