Genel Güncel İzmir Yaşam Yurttan

Buca Belediye Meclisinde Gündem “O Yol Genişletilsin, O isim Silinsin”

Buca Belediye Meclisinde Gündem “O Yol Genişletilsin, O isim Silinsin”

Buca Çevik Bir Meydanı , Buca Meclisinde bir kez daha tartışma konusu oldu. Ak Parti Meclis Üyesi Abdurahim Ertaş’tan Buca’daki Çevik Bir Meydanı için isim değişikliği önerisine karşılık Başkan Erhan Kılıç’dan da “Eski Buca Stadını da içine katarak büyük bir park düzenlemesi yapıp, ondan sonra ismini değiştirelim” dedi.

Abdurrahim Ertaş O isim Gitsin ‘dan Buca Çevik Bir Meydan’nın adını değiştirelim. Mustafa Kemal Atatürk Meydanı olsun önergesi verildi. “Darbeci General cezaevinde yatmaktadır. Biz Bucalı halkımız adına Biz bu darbeci genralin adını Buca’dan kaldırmak istiyoruz. Biz meclis üyeleri olarak sizden ve Büyük şehir belediyesindende destek isteyerek. Bütün meclis üyelerin karar ile buranın adını Mustafa Kemal Atatürk adının verilmesini istiyoruz” dedi.

Buca Beldiye Başkanı Erhan Kılıç “Çevik Bir Meydanı bu yılardan beri Buca’da konuşulan ve yine bizim meclisimize gelen Büyük şehir meclisine gelen bir konu bununla ilgili düşüncelerimizi söylemiştim. Tekrar söylüyorum burası için Buca Belediyesinin alabileceği bir karar değil. Çevik Bir Meydanının ismini değiştirme konusunda bir itirazının olmadığını ancak bu konudaki yetkinin Büyükşehir Belediyesinde. Biz sadece isim değiştirmek yerine, eski Buca Stadını da içine katarak büyük bir meydan düzenlemesi ve park yapalım istiyoruz. O zaman bu yeni gelişmeye dayanarak isim değişikliğini daha önce ret etmiş olan Büyükşehir Belediyesinden Çevik Bir ismini değiştirilmesini talep edelim. Buca’nın da ihtiyacı olan bu düzenleme için sizlerden de destek bekliyorum. Bu konuda Ak Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu’nun da bir çalışma yaptırdığını biliyorum. Gelin hep birlikte bu düzenlemeye destek verelim” diye konuştu.

Abdurahim Ertaş Buca Batı girişi için verdiği önergeyi mecliste okudu

Abdurrahim Ertaş O Yol Genişletilsin “Son başbakan Binali Yıldırım ‘ında seçim projesi olan Buca’nın trafik rahatsızlığı adına 2’inci bir otoban girişi olan Buca Batı girişi Ak Parti tarafından yapıldığı malumunuzdur. Bu yol iki gidiş iki geliş olması gerekirken. Buca Belediyesinin vermiş olduğu bir ruhsattan dolayı yol tek şerite inmiştir. Vatandaşlarımış Buca otoyoluna giriş ve çıkışlarında rahatsızdır. Biz buranın kamulaştırılmasını istiyoruz. Eğer siz burada bütçemiz yok diyorsanız. Biz burada Meclis üyeleri olarak duruşumuzu beyan ediyoruz. Bize düşen her yolda yardımcı olmaya hazırız dedi.”

Buca Belediye Başkanı Erhan KILIÇ ” Buca Batı çıkışında bahsettiğiniz ruhsat verilmiş bina ile ilgili konuşayım Biz hiç binaya ruhsat planlarına aykırı ruhsat vermemiz mümkğn değil. Bu binanın tam karşısındaki alannın kamulaştırılması gereken bir alan ve buranın kamulaştırma süreci devam ediyor İzmir Büyükşehir Tarafından yakın bir süre içindede dosya sonuçlanacak. İmarlı olarak açılacak. 2 veya 3 ay içinde sonuçlanacak. O yapılan binada imar planına uygun ruhsatlı olarak yapılmış bir bina . Biz şimdi kimseye ruhsat veremeyiz diyemeyiz.” dedi.

Ak Parti Meclis Üyesi İzzet Pilgir Yetkiniz VAR MI YOK MU?

İzzet Pilgir de Buca Meclisinin bu konuda temenni kararı almaya yetkili olduğunu iddia ederek Başkan Erhan Kılıç’a ‘Bu konuda yetkiniz var mı yok mu?” diye sordu.

Erhan Kılıç cevapladı. İsim değişikliğinde Buca Belediyesinin yetkisi yok. Ancak dilek ve temenimiz olabilir Büyük Şehir Belediyesine,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL