TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 424.164
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 82.180
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 174
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 83.225

Ak Parti 7. Olağan Kongre Sonrası MKYK ‘de İzmir’den 4 İsim

İzmir’den İzmir Milletvekilleri Binali Yıldırım ve Hamza Dağ girdi. 35 kişilik yedek MKYK listesinde ise İzmir’den iki isim yer aldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın MKYK listesinde kimlerin olacağı merak konusuydu. 50’den 75’e çıkarılan..

Ak Parti 7. Olağan Kongre Sonrası MKYK ‘de İzmir’den 4 İsim

İzmir’den İzmir Milletvekilleri Binali Yıldırım ve Hamza Dağ girdi. 35 kişilik yedek MKYK listesinde ise İzmir’den iki isim yer aldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın MKYK listesinde kimlerin olacağı merak konusuydu. 50’den 75’e çıkarılan MKYK’ya İzmir’den iki önemli isim yer aldı.

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, bir kez daha MKYK üyesi olurken. 2013’te yapılan 4. Büyük Olağan Kurultayında MKYK’ya yedekten giren Dağ, 2014’te MKYK üyesi oldu. 2017’de yapılan 3. Olağanüstü kurultayından sonra Ar-Ge’den sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine getirildi. Dağ, AK Parti İzmir eski Milletvekili Nükhet Hotar’dan sonra en uzun süre MKYK’da yer alan isim oldu.

MKYK yedek listesinde ise AK Parti İzmir eski Milletvekili Nesrin Ulema ve AK Parti İzmir’den milletvekili adayı olan Emre Cemil Ayvalı yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL