Foto Galeri Genel Güncel Yaşam Yurttan

Binali Yıldırım Buca’da Muhtarlar ve STK ‘lar ile bir araya geldi.

Binali Yıldırım Buca’da Muhtarlar ve STK ‘lar ile bir araya geldi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İzmir’in Buca ilçesinde, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Programda erel yönetimi hedef alan Yıldırım, “İzmir’in hali ortada. 2014’te aday oldum, ‘Kentsel dönüşüm’ dedim. Hemen bana ‘Rantsal dönüşüm, kime peşkeş çekiyorsunuz?’ dediler. Önümüzü kestiler. Deprem oldu. 117 canımızı verdik. Biz o çalışmaları başlatsaydık, bugün başka bir İzmir görecektik” dedi.

Altyapı, ulaşım ve sağlık alanında İzmir’de yapılan işlerde AK Parti’nin imzası olduğunu söyleyen Yıldırım, şöyle konuştu:

“İzmir, CHP’ye oy veriyor diye bunları yapmasa mıydık? Depremzedelere bir ev vermişler, seçimin ertesi günü ‘Buradan bize oy çıkmadı’ diye kapı dışarı ediyorlar. Bunlar insanlıktan nasibini almamışlar. İnsanlık bu değil. Bunlara insanlık dersini gösterme zamanı geliyor. Pazar günü bunlara bir insanlık dersi verelim mi? Hizmette siyaset olmaz bizim düsturumuz oldu. Hizmeti insana yaparız. Siyaseti seçim sahalarında yaparız o ayrı bir şey. Seçim biter her şey bir tarafa bırakılır, hizmet etmeye devam edilir. Bu anlayışla çalışıyoruz, çalışacağız.”

‘İZMİR’DE SAĞLIK ADINA, ULAŞIM ADINA NE VARSA ALTINDA BİZİM İMZAMIZ VAR’
İzmir’de yerel yönetimlere eleştirilerde bulunan Yıldırım, “İzmir’de 25 yıldan fazla yerel yönetimlerde Cumhuriyet Halk Partisi var. Onun belediyeleri var. İzmir’in hali ortada. 2014’te aday oldum. ‘Kentsel dönüşüm’ dedim, ‘rantsal dönüşüm’ dediler, önümüzü kestiler. Deprem oldu, 117 canımızı verdik. O çalışmaları başlatsaydık bugün başka bir İzmir görecektik. Konak Tüneli’ni yapacaktık, mahkemede soluk aldılar. Statları yapacağız, mahkemede soluğu aldılar. İzmir’de sağlık adına, ulaşım adına ne varsa altında bizim imzamız var. Depremzedelere ev vermişler, oy çıkmadı diye kapı dışarı ediyorlar. İnsanlıktan nasibini almamışlar, insanlık bu değil. Bunlara insanlık dersi gösterme zamanı geliyor. İzmir’de kimin ne eseri var diye bakarsak Kılıçdaroğlu ile belediyelerinin eseri var mı? Eseri olmayanın yerinde yeller eser” dedi.

Binali Yıldırım, daha sonra AK Parti ve MHP Buca İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL