TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 354.269
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 20.033
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 187
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.611

ATATÜRK FOTOĞRAFLARINDAN TABLOLAR GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER SERGİSİNDE

Ressam Hamza Saykan Atatürk fotoğraflarından, çeşitli teknikler kullanarak değişik materyaller üzerine resmettiği tablolarını İzmir’in Foça İlçesi’nde sergiledi. 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında açılan sergide 90 tablo yer alıyor. YAĞLI..

ATATÜRK FOTOĞRAFLARINDAN TABLOLAR GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER SERGİSİNDE

Ressam Hamza Saykan Atatürk fotoğraflarından, çeşitli teknikler kullanarak değişik materyaller üzerine resmettiği tablolarını İzmir’in Foça İlçesi’nde sergiledi. 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında açılan sergide 90 tablo yer alıyor.

YAĞLI BOYA KUM CD VE ASETAT KALEMİYLE CAM TAŞ VE TUAL ÜZERİNE ÇALIŞMALAR

Foça Reha Midilli Kültür Merkezi sergi holünde açılan sergisinin 19.ncu kişisel sergisi olduğunu belirten ressam Hamza Saykan Atatürk’ü ölümünün 83 yılında yaptığı özel çalışmalarla anmak istediğini söyledi. Hamza Saykan;” Yaklaşık 90 adet resim var sergimde. Çoğu yağlı boya ile yapılmış resimler. Farklı teknikler kullandım. Daha doğrusu farklı materyaller kullandım. Bu materyaller arasında cam üzerine olan çalışmalar var. Taş üzerine olan çalışmalar var. Tuval üzerine olan var. Ahşap ve MDF üzerine olan çalışmalar var. İlk sergimi 2016 yılında açmıştım.  Foçadaki bu sergi 19’ncu sergim.  Resimlerin çoğu söylediğim gibi yağlı boya resimler, ancak onun dışında kum ile yaptığım resimler var birkaç tane. Kum tanesi ve aynı zamanda CD kalemiyle, asetat kalemiyle yaptığım resimler var. “ dedi.

Hamza Saykan’ın sergisi 13 Kasım 2021 akşamına kadar açık kalacak. Satışta yapılan sergi hergün 09.00 – 18.00 saatleri arasında gezilebilir.

Seyfi GÜL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL